در حال بارگذاری ...

هشدار نماینده آیت الله سیستانی درباره تجزیه عراق

هشدار نماینده آیت الله سیستانی درباره تجزیه عراق، تاکید جریان صدر بر ضرورت بستن دفاتر سفارت آمریکا در عراق در صورت عدم عقب نشینی کامل آن از عراق، تاکید نخست وزیر عراق بر تداوم مقابله با بعثی ها، موضوع خلع سلاح تمام گروه های مسلح در عراق پس از عقب نشینی آمریکا از عراق، انفجار صبح امروز در بغداد و مایملک مشکوک و باارزش بعثی های دستگیر شده از جدیدترین تحولات عراق است

هشدار نماینده آیت الله سیستانی درباره تجزیه عراق، تاکید جریان صدر بر ضرورت بستن دفاتر سفارت آمریکا در عراق در صورت عدم عقب نشینی کامل آن از عراق، تاکید نخست وزیر عراق بر تداوم مقابله با بعثی ها، موضوع خلع سلاح تمام گروه های مسلح در عراق پس از عقب نشینی آمریکا از عراق، انفجار صبح امروز در بغداد و مایملک مشکوک و باارزش بعثی های دستگیر شده از جدیدترین تحولات عراق است.  

هشدار نماینده آیت الله سیستانی درباره تجزیه عراق

روزنامه فرامنطقه ای "الحیات" چاپ لندن نوشت، شیخ "عبدالمهدی الکربلائی" نماینده آیت الله سیستانی در کربلا درباره هرگونه اقدام برای تجزیه عراق هشدار داد.
وی در خطبه نماز جمعه دیروز گفت: رعایت حقوق تمام عراقی ها بر اساس اصوال عدالت و توزیع دارایی ها و اجرای طرح های خدمات رسانی بطور مساوی و برابر در تمامی استان ها و ایجاد فرصت های شغلی در آنها کاملا ضروری است.
شیخ مهدی کربلائی در ادامه درباره هراقدامی که به تجزیه عراق در آینده منتهی شود، هشدار داد و بر ضرورت بررسی پیامدهای آتی هر تصمیمی که وحدت عراق یا نسل های آینده این کشور را تهدید کند، تاکید کرد.

مخالفت جریان صدر با باز ماندن سفارت آمریکا در عراق

شبکه تلویزیونی العربیه اعلام کرد که جریان صدر به رهبری "مقتدا صدر" با بازماندن کنسولگری ها و حتی سفارت آمریکا در عراق در صورتی که عقب نشینی نظامیان آمریکایی از عراق بطور کامل صورت نگیرد، مخالفت کرده است.
بر اساس این گزارش، جریان صدر تردید دارد که تمام نظامیان آمریکایی از عراق خارج شوند و تاکید دارد که آمریکا صرفا تعداد نیروها و میزان حضور خود در عراق را کمتر خواهد کرد و بطور کامل از عراق خارج نخواهد شد.
این در حالی است که اغلب طرف های سیاسی و امنیتی معتقدند که عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق هیچ خلاء امنیتی برای عراق به همراه نخواهد داشت اما آمریکا ترجیح می دهد که در شرایط کنونی، همچنان در عراق حضور داشته باشد.

جیش المهدی پس از خروج آمریکایی ها از عراق خلع سلاح می شوند

جریان صدر تاکید کرد که در صورت عقب نشینی کامل نظامیان آمریکایی از عراق، "جیش المهدی" شاخه نظامی این جریان سلاح خود را به بغداد تحویل خواهند داد.
این جریان تاکید کرد: جریان صدر مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکایی ها مذاکره نمی کند و این یک خط قرمز است.
جریان صدر خواستار وجود روابط متوازن میان عراق وآمریکا شد و تاکید کرد که هرگونه حضور آمریکا در عراق را رد می کند.
 
مالکی: دستگیری بعثی ها همچنان ادامه خواهد یافت
 
به گزارش خبرگزاری "النخیل"، "نوری المالکی" نخست وزیر عراق بر ضرورت تداوم روند دستگیری سرکرده های حزب منحله بعث تاکید و اقدام برخی طرف ها برای از بین بردن پیکره دولت به بهانه آشتی ملی را محکوم کرد.
وی تاکید کرد: هدف از ایجاد اقلیم های مختلف در عراق به منظور جانبداری و حمایت بعثی ها صورت می گیرد. ضمن این که ایجاد اقلیم های متعدد یک حق قانونی است اما دولت اکنون مشغول سازندگی و تثبیت و برقراری امنیت در کشور است.
 
بعثی های دستگیر شده دارای زمین های زیاد و مشکوکی هستند

برخی تحقیقات صورت گرفته درباره دارایی های رهبران بعثی دستگیر شده نشان می دهد که این افراد قطعه زمین ها و مایملک زیادی دارند.
بر اساس این گزارش هر یک از این افراد بین 7 تا 21 قطعه زمین با ارزش دارند که قیمت های آنها بسیار بالاست و محققان اکنون در حال بررسی ارتباط این دارایی ها با تامین مالی انجام حملات تروریستی در عراق هستند.
برخی منابع اطلاعاتی نیز اعلام کردند که گروه ها بعثی و تروریست ها برای تامین حملات تروریستی خود همواره راه های جدیدی را آزمایش می کنند، خرید و فروش زمنی یکی از این راه ها است. به طوری که حتی اگر حمایت های خارجی حملات تروریستی متوقف شود، این زمین ها می توانند برای مدتی طولانی این اقدامات تروریستی را تامین کنند.
 
بغداد: با خروج آمریکا از عراق، همه گروه ها خلع سلاح خواهند شد
 
روزنامه فرامنطقه ای الحیات به نقل از "عامر الخزاعی" مشاور امور آشتی ملی در دولت عراق نوشت: با اتمام عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق، پرونده آشتی ملی نیز بسته خواهد شد و هر کسی که در عراق حامل اسلحه باشد اقدامی غیرقانونی کرده است و تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد که حزب بعث توطئه بزرگی برای متوقف کردن روند سیاسی عراق چیده بود. با عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی از عراق دیگر هیچ گروه مسلحی بهانه ای برای حمله اسلحه نخواهد داشت و باید همه گروه ها خلع سلاح شوند.

دو انفجار در بغداد 9 کشته و چندین زخمی برجای گذاشت

یک منبع آگاه در پلیس عراق اعلام کرد که در پی دو انفجار در صبح امروز بغداد، 9 تن از جمله همسر یکی از فرماندهان شورای بیداری کشته شدند و چندین نفر زخمی شدند.
این انفجارها منزل این رهبر شورای شورای بیدار را هدف قرار داده بود اما این شخص در منزلش حضور نداشت و تنها همسرش کشته شد.
مطالب مرتبط

جریان حوثی چه نقشی در شکل گیری یمن جدید داشته است؟

جریان حوثی چه نقشی در شکل گیری یمن جدید داشته است؟

مخالفت حسین الحوثی، با سیاست های وهابی و آمریکایی دولت یمن و اعتراض به همراهی علی عبدالله صالح با طرح خاورمیانه ای جورج بوش و موافقت با ایجاد پایگاه های آمریکایی، باعث گسترش اختلافات الحوثی و دولت گردید.

|

روابط عربستان و سودان و علل همراهی سودان در تجاوز به یمن

روابط عربستان و سودان و علل همراهی سودان در تجاوز به یمن

 سودان هر چند یک کشور آفریقایی محسوب می­ شود ولی همواره به عنوان بازیگری مهم در تحولات خاورمیانه در نظر گرفته شده است. دلایل اهمیت سودان نیز به شرایط و جایگاه استراتژیک و ژئوپلتیک این کشور در کنار نوع رویکردهای سیاسی دولت آن به رهبری عمرالبشیر

|

روحانی در نشست خبری مشترک با اشرف غنی خبر داد:

همکاری اطلاعاتی و عملیاتی ایران و افغانستان در مقابله با تروریسم مرزی و قاچاق مواد مخدر
روحانی در نشست خبری مشترک با اشرف غنی خبر داد:

همکاری اطلاعاتی و عملیاتی ایران و افغانستان در مقابله با تروریسم مرزی و قاچاق مواد مخدر

رئیس جمهور کشورمان گفت: در مذاکرات صورت گرفته قرار شد همکاری اطلاعاتی و عملیاتی بین ایران و افغانستان در مقابل تروریسم مرزی و قاچاق مواد مخدر صورت گیرد.

|

رهبر معظم انقلاب:

آمادگی های نظامی و دفاعی خود را روز به روز افزایش دهید؛ این یک دستورالعمل رسمی است
رهبر معظم انقلاب:

آمادگی های نظامی و دفاعی خود را روز به روز افزایش دهید؛ این یک دستورالعمل رسمی است

رهبر معظم انقلاب حوادث تأسف آور یمن و حمایت آمریکا و غرب از متجاوز را نمونه ای از رفتار ناامن کننده دنیا برشمردند و فرمودند: جمهوری اسلامی ایران، بر خلاف قدرتهای بی مهار، امنیت را بزرگترین نعمت الهی می داند و برای حفظ امنیت خود و دیگران، می ایستد و دفاع می کند.

|

مانور آمریکا در اختلاف میان دولت و نیروهای مردمی عراق

مانور آمریکا در اختلاف میان دولت و نیروهای مردمی عراق

 وقتی سال گذشته، داعش توانست در مدت زمان کوتاهی موصل عراق را به تصرف خود در آورد، همه نگاه ها به قدرت این گروه تروریستی معطوف شده بود. اما این چندان واقعیت نداشت؛ بیش تر از آن که داعش قدرت مند باشد، ارتش عراق که در موصل و استان نینوا مستقر بود، ضعیف

|

نظرات کاربران